Strelecké preteky vo svete

Preteky v súťažnej streľbe pozná veľmi veľa ľudí. Streľba sama o sebe môže byť dôležitá aj pre obyčajných ľudí. Nikdy nie je na škodu naučiť sa správne manipulovať so zbraňou, pretože tá slúži ako dobrý prostriedok na sebaobranu. Vo svete však existuje mnoho streleckých súťaží. Aj na Slovensku sa. samozrejme, koná mnoho z nich. Existujú aj majstrovstvá Slovenska v súťažnej streľbe, rovnako tak existuje aj mnoho verejných súťaží, kde ľudia môžu zápasiť medzi sebou. Profesionáli vo svojom obore sa o streľbu začínajú zaujímať väčšinou už od detstva, ale nie je problém, začať aj v neskoršom veku. Je to predovšetkým o vôli a čase, takže najlepším sa môže stáť každý, kto chce. Vzniklo aj veľa iných športov, ktoré môžeme zaradiť do kategórie streleckých športov. Napríklad hry ako paintball, kde niekoľko hráčov súťaží proti sebe, až kým ostane len jeden, teda víťaz.

Najznámejšie strelecké súťaže vo svete

Každý z nás aspoň raz sledoval olympiádu. I na olympiádu sa dostala streľba každého druhu, či už je to streľba veľkorážnej pištole/ revolvera, malokalibrová odstreľovačka či veľkorážna odstreľovačka. Týchto súťaži vzniklo po svete vážne veľa a od nich aj rôzne odvetvia, v ktorých ľudia veľmi radi súťažia. Napríklad na spomínanej olympiáde môžete vidieť nielen streľbu na terč, ale rovnako tak aj streľbu na disky, pri ktorých je úlohou zostreliť čo najviac vystrelených lietajúcich tanierov. Streľba však nezostala len v rámci pár disciplín, ale sa rozšírila aj do iných športov. Napríklad pri biatlone sa kombinuje lyžovanie so streľbou pri ležaní a následne aj v stoji. Strelecké súťaže tak nájdete všade, kam sa len pozriete.

V dnešnej dobe však, ako už bolo spomenuté, vôbec nie je na škodu vedieť strieľať zo zbrane. Netreba byť nejaký profesionálny strelec, či športovec, ale stačí vedieť so zbraňou narábať tak, aby vám slúžila pre vašu sebaobranu.

Svet streleckých podujatí a súťaží je oveľa väčší, ako by sa možno na prvý pohľad zdalo. Začať môžeš aj ty, hocikedy budeš chcieť. Je to na vás!